لیفت شقیقه چگونه انجام می شود؟

چکیده این مطلب: لیفت شقیقه چگونه انجام می شود؟ معرفی انواع روش های لیفت شقیقه. عمل لیفت شقیقه را در چه سنی میتوان انجام داد؟ چه افرادی کاندید جراحی لیفت شقیقه هستند؟ عوارض لیفت شقیقه چیست؟ مراقبت های بعد از عمل لیفت شقیقه. نکاتی که قبل از عمل لیفت شقیقه باید بدانید.

لیفت شقیقه :

در دنیای امروز با وجود تمام پیچیدگی ها وگرفتاری ها زیبایی جایگاه خاصی دارد و انسانی نیست که تمایلی به زیبایی نداشته باشد حسی که با نگاه کردن در آینه برای شما بوجود می آید حسی بس تاثیرگذار است شاید گاهی پیش آمده باشد که جلوی آینه بایستید و با دیدن خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم هایتان حس ناخوشایندی به شما دست داده باشد شاید هم پیش آمده که با کشیدن ناحیه شقیقه با انگشتانتان صافی زیبایی ایجادشود که شما را به فکر فروبرده با خود بگویید ظاهرا دیگر وقت آن رسیده که فکری به حال این خطوط عمیق شود!

temple-lift-2

لیفت شقیقه

افتادگی ناحیه شقیقه باعث افتادگی گوشه چشم ها و ابروها نیز میشود و اثری نامطلوب بر ظاهر افراد به جا میگذارد در این مقاله اشاره میکنیم به عمل زیبایی ساده ای که باعث رفع این معضل میشود ؛با بالاتر رفتن سن و یا گاهی به علل ارثی میزان چربی های زیرپوست به تدریج کمتر شده و پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد وحالتی مثل شل شدگی پیدا میکند لیفت شقیقه یا کشیدن پوست شقیقه که به آن تمپورال لیفت نیز گفته میشود این حالت چهره را از بین برده و زیبایی را به چهره هدیه میدهد زیرا افتادگی پوست در ناحیه شقیقه ها باعث خسته و بی رمق نشان دادن چهره میشود میتوان گفت عمل لیفت شقیقه یک جراحی پلاستیک سرپایی است که گاهی برحسب نیاز افراد و به دلیل نتیجه ی بهتر با جراحی های زیبایی دیگری مثل لیفتینگ صورت یا بلفاروپلاستی به صورت ترکیبی انجام میشود .

 

سوال پیش می آید که آیا لیفت شقیقه میتواند برای هرفرد در هر سنی مناسب باشد؟

البته که خیر در اینجا توضیحاتی راجع به اینکه لیفت شقیقه برای چه کسانی مناسب است میدهیم : لیفت شقیقه در هر سنی نمیتواند انجام شود زیرا پزشکان عقیده دارند تا قبل از 23 سالگی هنوز چهره فرد شکل نگرفته و این عمل در سن پایین صحیح نیست برخی پزشکان معتقدند این عمل برای سنین 23 سال به بالا مناسب است.

temple-lift-5

لیفت شقیقه

چه افرادی کاندیدای جراحی لیفت شقیقه هستند:

1- کسانی که ابروهای به نسبت پایین تر از حد معمول دارند و فاصله چشم و ابروی آنها کم است یا خطوط عمودی میان ابرو دارند میتوانند عمل لیفت شقیقه را انجام دهند.
2- لیفت شقیقه برای افرادی که نیاز به لیفت ابرو ندارند ولی تمایل دارند دم ابرو را بالاتر ببرند مناسب است و یا افرادی که انتهای ابروی آنها دچار افتادگی شده و باعث فشار ابرو بر روی پلک فوقانی می شود.
3- لیفت شقیقه مناسب کسانی است که در گوشه چشمان خود حالت پنجه عقابی دارند.
4- افرادی که بطور ارثی دچار افتادگی پوست شقیقه هستند نیز میتواند عمل لیفت شقیقه را انجام دهند.
5- لیفت شقیقه مناسب کسانی است که ابروهایشان قوس زیبایی ندارد و یا تقارن ندارند.

 

برخی تمایل به انجام لیفت شقیقه برای دست یافتن به زیبایی دوچندان چهره و بازگردانی حس جوانی دارند اما بنا به اطلاعات ناکافی نگران درد و یا خونریزی و اتفاقاتی از این قبیل هستند ولی ما در این مقاله سعی داریم دید واضحی از لیفت شقیقه را به زبانی ساده بیان کنیم.

 

temple-lift-1

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه چگونه انجام می شود؟

روش اول : لیفت شقیقه با جراحی :
در اینجای مقاله میپردازیم به چگونگی انجام لیفت شقیقه و اینکه فرد طی چه فرایندی با این عمل زیبایی خود را دوباره بدست می آورد؛ این عمل طی یک بی حسی موضعی حدود 1تا2 ساعت به طول می انجامد ، افرادی که با بیهوشی عمل لیفت شقیقه را انجام میدهند باید 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشد. درعمل لیفت شقیقه ابتدا یک برش کوچک 2 الی 2.5 سانتی (نیازی به کوتاهی مو نیست) در خط رویش موی بالای گوش ایجاد می شود که از طریق این شکاف کوچک بافت زیرین متحرک شده و سپس به حالت معلق در می آید این اتفاق باعث کشیده تر شدن قسمت خارجی ابرو و اطراف چشم می شود بعد از اینکار پوست های برداشته شده و محل برش بخیه زده میشود.

به زبان ساده تر از طریق این برش کوچک پوست و لایه های زیرین پوست انقدر کشیده می شود تا چین و چروک گوشه چشم از بین رود این عمل بدون درد و خونریزی انجام می شود ، لیفت شقیقه برای افراد مسن که چین و چروک های عمیق دارند بسیار مناسب است .

 

temple-lift-7

لیفت شقیقه

 

روش دوم : لیفت شقیقه با نخ :
لیفت شقیقه انواع مختلفی دارد که قبلا راجع به نمونه ای از آن توضیحاتی ارائه شد در اینجای مقاله نوع دیگری از لیفت نیز بررسی می شود .لیفت شقیقه با نخ نیز ازجمله روش هایی است که میتواند ظاهری جذاب به افراد ببخشد .حال میپردازیم به روش لیفت شقیقه با نخ : در این روش پزشکان نقطه هایی در نواحی مختلف شقیقه مشخص کرده و سپس نخ های مخصوص را با سوزن های مخصوصی که برای این کار طراحی شده اند وارد پوست میکنند و کشیدگی لازم را با این روش در پوست ایجاد میکنند در روش لیفت شقیقه با نخ ماندگاری حدود 2تا3 سال را میتوان پیش بینی کرد

 

روش سوم : لیفت شقیقه و ابرو با پلاسماجت :
یکی دیگر از روش های مدرنِ لیفت شقیقه وابرو ، لیفت شقیقه با پلاسماجت است در روش پلاسماجت توسط دستگاه مخصوص حرارت بصورت نقطه ای به بافت مشخصی از پوست وارد میشود وطی فرایند تبخیر پوست صورت به سمت بالا لیفت میشود پلاسماجت روشی جدید با تکنولوژی پیشرفته برای از بین بردن چین وچروک است همانطور که گفته شد در این روش نقطه های ریز کنار هم به وسیله پلاسماجت سوزانده میشوند که فقط لایه ی سطحی پوست آسیب میبیند و اسکاری بجا نخواهد ماند درعین حال به علت تبخیر قسمت هایی از لایه های عمقی جمع تر میشود و پس از 1هفته پوست بازسازی شده وعمق خطوط کمتر میشود بر اساس احتیاج پوست پزشک تعیین میکند که جلسات بین 3تا4 بار و با فواصل 1تا2 ماه تکرار شود.

 

برای خواندن ادامه مقاله به سایت کلینیک دکتر پاکدل مراجعه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *